Top Sport

Ненад Димитријевиќ ќе заработи половина милион евра за една сезона во Уникс Казан

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ во новата сезона ќе игра за рускиот клуб Уникс Казан како позајмен кошаркар од Валенсија. Шпанскиот клуб го потврди трансферот, а познато е и колку ќе заработи одличниот плејмејкер за една сезона во овој тим.

dobivaj vesti na viber

Димитријевиќ ќе инкасира 500.000 евра за сезона, двојно повеќе од договорот што го имаше со Валенсија. Со тимот на Уникс Казан тој ќе настапува во ВТБ – лигата и ќе биде ривал со тренерот Емил Рајковиќ кој е на кормилото на ЦСКА Москва.

sunwin club tải sunwin game bài sunwin

tải sunwin

sunwin

tải sunwin

tải sunwin

Scroll to Top