Top Sport

Незадоволниот Марканен бара трејд

Финецот Лаури Марканен не е задоволен од амбициите на Чикаго Булс, имал желба да ја напушти франшизата. Според локалните медиуми не бил задоволен од работата на тренерот, клупските челници, менаџментот и од неговата улога во тимот.

„Ова е трета година како го слушаме незадоволството на Марканен. Вели дека работите во франшизата се одвиваат многу лошо и дека би сакал да ги напушти Чикаго Булс“, наведува „Чикаго Сан Трибјун“.

Марканен беше седми пик на драфтот во 2017 година. Во тековната сезона има просек од 14 поени и шест скока по натпревар.

Договорот на Марканен со Чикаго истекува во 2022 година кога ќе може како слободен играч да го напушти клубот.

Watch King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi Episode 7 (https://kissanimeonline.com/m/Ygmv/ep-7) at KissAnime kissanime news

So I'm a Spider, So What? (https://gogoanime.be/m/opOG) Episode 2 at website https://gogoanime.be gogoanime softonic

Scroll to Top