Top Sport

Попович: Ова е најдобрата Франција која сум ја видел

По изненадувачкиот пораз на Србија од Аргентина во четврт-финалето на СП во Кина вчера, денеска повторно следуваше уште поголемо изненадување, победата на Франција над САД од 89:79.

Французите одиграа фантастичен натпревар и го елиминираа големиот противник, за САД да доживее прв пораз по 58 победи на големите натпреварувања со НБА играчи, но селекторот Грег Попович не бараше оправдувања, туку ја фалеше играта на Французите. Секако, главна тема беше отсуството на многу НБА ѕвезди, кои решија да се фокусираат на своите тимови.

„Мислам дека е омаловажување дури да се споменува тоа. Го немавме тој или оној играч. Тоа е понижувачки кон Франција или било кој друг тим на шампионатот. Французите не победија, нема врска кој е во тимот, јас сум горд на овие 12 кошаркари кои го жртвуваа своето лето да дојдат тука. Не треба да се зборува САД има други играчи. Таква работа не постои. Тие кои се тука играат. Ова беше најдобрата Франција која сум ја видел“, вели Попович.

Франција ги детронизира САД (видео)

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

DARLING in the FRANXX (Dub)

watch anime Attack on Titan Season 3 (Dub)

Tokyo Ghoul

ANIMEFLIX JUJUTSU KAISEN

sites to watch anime Death Note

tải go88
Scroll to Top