Top Sport

Прв пат во историјата Бејлор ја освоија НЦАА титулата

Кошаркарите на Бејлор прв пат во историјата ја освоија титулата во НЦАА лигата. Бејлорс Берс, во финалето на завршниот турнир во Индијанаполис, убедливо ги поразија Гонзага Булдог со 86:70.

Бејлор противникот го скршија со брилијантната игра во одбраната. Гонзага во сезоната, во просек постигнуваше 91,6 пени, а во големото финале играчите на овој тим уфрлија скромни 70 поени.

Гонзага до финалето дојде без пораз, со 30 победи и не успеа да стане првиот тим по 1976 година, кој НЦАА титулата ја освоил без пораз.

Новиот шампион го предводеа Џаред батлер со 22 поени, Масио Тиг со 19 и Давио Мичел со 15 поени, шест скока и пет асистенции.

Кај Гонзага се истакна Џајлен Сагс со 22 поени.

Watch Attack on Titan Season 2 Episode 4 at WCOStream black clover wcostream

Watch Dragon Ball (Dub) Episode 50 at AnimeTV m2 chia anime tv

Scroll to Top