Top Sport

Се бара истрага околу смртта на кошкаркарот на Звезда

Кошаркарскиот клуб Црвена звезда побара отварање на истрага околу смртта на нивниот кошаркар Мајкл Оџо, кој почина во петокот по срцев удар на индивидуален тренинг, откако оздраве од корона вирусот.

Според српските медиуми, Оџо бидејќи се опоравувал од КОВИД-19 немал дозвола од здравствените власти да се врати на тренинзи. Трагичниот Нигериец имал негативен тест на 5 август, а имаше само 28 години.

Од Звезда објавија дека аутопсијата на Оџо ќе биде изведена утре, но бараат српските власти да направат целосна истрага на случајот.

Починатиот кошаркар на Звезда: Отидов во колеџ затоа што немав што да јадам!

Трагедија во Белград – почина кошаркарот на Звезда, Мајкл Оџо

Scroll to Top