Top Sport

Серџо Скариоло е новиот тренер на Виртус Болоња

Серџо Скариоло е новиот шеф на стручниот штаб на Виртус. Клубот потврди дека селекторот на Шпанија, го презеде кормилото од Александар Ѓорѓевиќ, со кого клубот не ја продолжи соработката, иако по 20 години ја врати шампионската титула во Болоња.

Скариоло (60), по три години се враќа во европската кошарка. Изминатите три години, Скариоло му беше асистент на Ник Нурс во Торонто Репторс.

Искусниот тренер покрај тренерската функција во Виртус, ќе остане да биде селектор на Шпанија.

Скариоло, кој со Шпанија два пати бил светски првак, во кариерата која ја започна во 1989 година работел во Пезаро, Дезио, Фортитудо, ТАУ Керамика, Реал Мадрид, Уникаха, Химки, Арамни и Лаборал Куча.

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Megami Kouhosei Episode 12

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Watch Food Wars! Shokugeki no Soma Episode 24

Watch anime online for free at 4Anime toilet bound hanako kun 4anime. Koukaku Kidoutai: SAC_2045 (https://4anime.biz/m/ggZ6) Episode 12

KissAnime Lawrence: http://www.lawrence.com/users/kissanimemx/

Scroll to Top