Top Sport

Шутерско шоу на Зек Лавин и Тре Јанг

Атланта Хокс и Чикаго Булс одиграа натпревар кој ќе влезе во историјата на НБА лигата. Натпреварот кој заврши со победа на Атланта 120:108, го обележаа Тре Јанг и Зек Лавин.

Јанг ја предводеше Атланта со 42 поени, 17 постигна во третата четвртина, девет скока и осум асистенции.

Сепак, шоуто го украде Лавин, кој забележа личен рекорд. Бекот на Чикаго постигна 50 поени (осум тројки). Лавин во првиото полувреме постигна 39 поени, во еден период имаше серија од 25 коша.

Лавин е првиот играч на Чикаго, по најдобриот во историјата Мајкл Џордан, кој во едно полувреме уфрлил 30 или повеќе поени.

Во последните 20 години, повеќе кошеви во првото полувреме постигнале само Клеј Томпсон (42) и Коби Брајант (40).

AniWatch watch anime dub: Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12

AnimeDao fairy tail animedao: Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview (https://animedao.nl/m/W9PK/ep-1)

Scroll to Top