Top Sport

Новак Ѓоковиќ ќе оди „под нож“!?

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ би моѓело повторно да оди на операција, објавуваат американските медиуми.

Угледниот новинар на „Њујорк Тајмс“, Кристофер Клери пишува за проблемите на Федерер и Ѓоковиќ што ги имаа на САД опен.

„Ѓоковиќ и Федерер покажаа знаци на „смртност“ на САД опен. Федерер почувствува болки во грбот, а Димитров го победи во четвртфиналето на турнирот. Тука е и проблемот со рамото на Ѓоковиќ, кој му го предаде мечот на Вавринка во осминафиналето. Можно е подолг период да биде надвор од тенисот ако му биде потребна операција“ – пишува Клери.

Српскиот тенисер и пред САД опен имаше проблеми со рамото, во текот на турнирот во Синсинати. Иако делуваше дека на Србинот му е потребен само продолжен одмор, според зборовите на новинарот, нему му е потребна операција.

„Имам информација дека рамото на Ѓоковиќ е доста проблематично и дека би било потребно повеќе отколку само малку одмор“ – пишува Американецот.

Според распоредот на српскиот тениски ас, следен турнир на кој би требало да се појави е оној во Токип од Серијата 500, по што следуваат Мастерсите во Шангај, односно Париз.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

SK8 the Infinity Episode 8

anime online Tokyo Ghoul

ANIMEFLIX Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

ANIMEFLIX DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 8

ANIMEFLIX Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

tải go88
Scroll to Top