Top Sport

Потегот на вечерта во НБА е за Леброн Џејмс (видео)

Леброн Џејмс го има најдобриот потег на првата вечер во новата сезона на НБА лигата. Тоа е информацијата која стои на официјалниот YouTube канал на најсилната светска кошаркарска лига.

dobivaj vesti na viber

Во поразот на Лејкерси од градскиот ривал Клиперс, леброн имаше учинок од 18 поени, 9 скока и 8 асистенции. Сепак дури два негови потези се најдоа во топ 5 листата.

На втората позиција е рампата која му ја „удри“ на Ландри Шамет, а на првата позиција се најде брзата транзиција и забивањето во обрачот.

Погледнете ја топ 5 листата со најдобрите синоќешни потези во НБА:

https://go88.gg/

danh bai doi thuong sunwin sunwin êx đăng nhập sunwin bằng facebook

Scroll to Top