Top Sport

ПСЖ без Мбапе на гостувањето кај Клермон

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе, ќе го пропушти првиот натпревар на тимот оваа сезона во Лига 1. Составот на Кристоф Галтие утре гостува кај Клермон на стартот на новата сезона во Франција.

dobivaj vesti na viber

Мбапе го пропушти и минатонеделниот натпревар од Суперкупот на Франција поради суспензија.

Мбапе има проблеми со бутниот мускул и не e вклучен во тимот за натпреварот против Клермон. Го нема ниту новото засилување Ренато Санчес.

Scroll to Top