Медиумите во Русија ја пренесоа информацијата дека напаѓачот на московски Локомотив, 29-годишниот Фјодор Смолов ја запросил својата девојка, 17-годишната Марија Јумашева. Фудбалерот и тинејџерката, која е внука на поранешниот руски претседател, Борис Елцин се во врска некое време.

Смолов порано беше во врска со манекенката и тв водителка, Викторија Лупирева, а руските медиуми шпекулираа и дека тие биле и венчани. Парот се раздели во 2015 година.

Еве фотографија од „брачниот пар“:

View this post on Instagram

Gang gang #ooooweeee

A post shared by Fedor Smolov (@smolovfedor_10) on