Top Sport

Болт: Невозможно е да се истрчаат 100 метри под 9 секунди

Најбрзиот човек на сите времиња, Усеин Болт (34) смета дека никој никогаш нема да може да истрча 100 метри под 9 секунди. Јамајканецот е светски рекордер на 100 и 200 метри со времиња од 9,58 и 19,19 секунди.

„Мислам дека не може да се оди под границата од 9 секунди, мислам дека тоа е невозможно, рекордите се поправаа постапно. Ако се пробие таа граница, сигурно нема да сум жив тоа да го видам“ изјави Болт за „Газета дело Спорт“.

Болт призна дека му недостасува натпреварување.

„Ми недостасува адреналин, трчање, често гледам стари снимки“ рече Болт.

Watch So I'm a Spider, So What? Episode 3 at WCOStream watch cartoons online wcostream

One Punch Man (https://animeflix.nl/m/wNk) Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix howls moving castle

Scroll to Top