Top Sport

Федерер и Надал добија лекција по кинески (ВИДЕО)

По победата на Роџер Федерер над Рафаел Надал во неделното финале на Мастерсот во Шангај, двајцата тениски мајстори добија лекција по кинески јазик. Можеме слободно да кажеме дека не им одеше најдобро.

Scroll to Top