Top Sport

Голферката Спиранак е најсекси жена на светот според магазинот „Максим“ (галерија)

Американската голферка Пејџ Спиранак е прогласена за „Најсекси жена“ на светот во изборот на магазинот „Максим“, заслужувајќи место на насловната страница.

dobivaj vesti na viber

29-годишната Спиранак, која има хрватско потекло, стана славна преку својата Јутјуб страница на која дава „лекции“ по голф, иако немаше голем успех на ЛПГА турнејата, освојувајќи само една титула.

„Навистина голема чест од магазинот ‘Максим’. Не ми се верува. За мене да си секси значи да си удобен во сопствената кожа. Секогаш сакав да останам верна на тоа што сум во мојот невообичаен животен пат“, вели Спиранак.

Scroll to Top