Top Sport

Јастремска позитивна на стероиди!

Украинската тениска ѕвезда Дајана Јастремска била позитивна на анболички стероиди две недели по својот последен турнир од сезоната, Линц опен во Австрија, но тврди дека е невина бидејќи само на турнирот имала негативен тест.

20-годишната Јастремска доби условна суспензија од Интернационалната тениска федерација (ИТФ), но таа вети дека ќе го „исчисти“ своето име покажувајќи тест со ниско ниво на тестостерон во нејзиното тело. Јастремска тврди дека местеролонот во нејзиниот примерок

„Никогаш не сум земала стимуланти, дроги или забранети супстанции. Зачудена сум и во шок посебно, бидејќи две недели претходно, во Линц бев негативна. По последниот турнир од годината, престанав да тренирам пред новата сезона“, тврди Јастремска.

Тениската ѕвезда Јастремска ја објави својата прва рап-песна (видео)

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode Preview at website https://animeplanet.cc boruto anime planet episodes

Watch The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 7 (https://gogoanime.be/m/O6Wl/ep-7) at GoGoAnime gogoanime kissanime tv

Scroll to Top