Top Sport

Јошко Миленкоски на клупата на ПАОК

Поранешниот селектор на одбојкарската репрезентација на Македонија, Јошко Миленкоски, следната сезона ќе го води грчкиот клуб ПАОК.

dobivaj vesti na viber

Тој имаше блескави резултати минатата сезона во грчката одбојка со тимот на Финикас, па моќниот ПАОК посака да го има на својата клупа.

Миленкоски на почетокот на годината седна на кормилото на Црна Гора, а претходно како селектор работеше и со Македонија и со Турција. Тој ги водеше Работнички, Нико Доага, Борец, Мили Пијанго, Циратбанк, Сфакс.

sun win

tải sunwin game bài sunwin tải sunwin

tải sunwin

sunwin.apk mới nhất game sunwin sunwin.apk mới nhất

sunwin club sunwin.apk mới nhất sunwin club

Scroll to Top