Роџер Федерер е подготвен за враќање на Ролан Гарос по три недели, а ако се гледа на подготовките со Диего Шварцман на терените на Франција опен, тој е целосно подготвен.

Со само еден потег, Швајцарецот покажа зошто го викаат „Маестро“, докажувајќи дека го може тоа за што многу тенисери можат само да сонуваат.

По ретурнот на Шварцман по сервис на Швајцарецот, Федерер со рекетот успеа да го стопира топчето како по наредба. Неверојатно!