Top Sport

Кина објави две бизарни видеа да докаже дека Пенг е „слободна“

Случајот околу „исчезнатата“ кинеска тенисерка Пенг Шуаи стана уште побизарен, откако кинеските медиуми објавија две видеа од неа во ресторан, нешто што не убеди никого дека таа е слободна.

Тениските шефови и активистите за човекови права бараа Пенг да се појави во јавноста, откако шпекулациите велеа дека двократната гренд слем шампионка во двојки „исчезнала“ по објавата на социјалните мрежи со која го обвини поранешниот вице-премиер на Кина за сексуален напад.

Прво од Кина стигна писмо до претседателот на ВТА турнејата, а сега преку „Глобал тајмс“, кинескиот весник на англиски јазик, се објавени две видеа на кои Пенг влегува и јаде во ресторан во Пекинг со нејзиниот тренер и нејзини пријателки, а прикладно на вратата на ресторанот го има датумот – 20 ноември.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 8

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

AnimeDao How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 5

watch anime dub Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

AnimeDao Attack on Titan Final Season (Dub)

Scroll to Top