Top Sport

Масвидал сака да му ја „скрши фацата“ на Конор, пред тој да се „предозира со кокаин“

УФЦ ѕвездата Хорхе Масвидал по трите порази во низа, повторно побара меч против Конор Мекгрегор, велејќи дека сака да го направи тоа пред Ирецот да се „предозира со кокаин“.

dobivaj vesti na viber

Масвидал двапати загуби од Камару Усман и еднаш од Колби Ковингтон, а во минатото имаше неколку преговори за меч против Мекгрегор, но тие никогаш не се остварија. Сега, кога на двајцата им е потребна победа да ги вратат своите кариери на вистински пат, „Гејмбред“ Масвидал вели дека е крајно време за пресметка.

„Секако дека сакам меч, пред тој да се предозира на кокаин и потоа мечот никогаш да не се оствари и да загубам шанса за тие лесни пари. Сакам да му ја скршам фацата на Конор и да добијам чек. Но, тоа мора да се случи побргу пред тој да се повреди самиот себе или некој друг. Потребни ми се тие пари. Зошто не во ‘Медисон сквер гарден’ во декември?“, вели Масвидал.

Мекгрегор уште не го посочил својот следен чекор, бидејќи уште се опоравувал од скршената нога која ја доби минатото лето при поразот од Дастин Поаире. За време на паузата, тој очигледно успеа да изгради повисока мускулна маса и најави дека би сакал да се пресели во велтер категорија.

cổng game go88

live sunwin máy năng lượng mặt trời sunwin sunwin hệ thống quá tải

Scroll to Top