Top Sport

Му викнале полиција на гласниот Доминик Тим мислејќи дека снима порно-филм!

Загрижените соседи му повикале полиција на австрискиот тенисер Доминик Тим, верувајќи дека тој снима порно-филмови во неговиот тренинг-центар во Трајскирхен.

dobivaj vesti na viber

28-годишниот Тим тренира во австриското село Трајскирхен во обид да се врати на тенисот по долгорочната пауза поради повреда на зглобот на раката, и соседите биле вознемирени од звуците кои се слушале од имотот на поранешниот светски број 3. Австриските медиуми тврдат дека загрижените соседи се изнервирале од гласното стенкање кое траеле повеќе од еден час и побарале полицијата да ги реши проблемите. Но, кога тие пристигнале, го нашле Тим како удира тениски топчиња и поранешниот шампион од САД опен не се налутил.

„Ова не е првпат луѓето да се жалат на такви звуци, го знам тоа од моите јуниорски денови. Мене тоа секогаш ми е смешно и помалку ги разбирам, бидејќи звуците можат да бидат гласни и чудни. Го тренирав горниот дел од телото, така што можеби ме виделе и си помислиле дека сум многу згоден“, вели Тим за „О3 радиото“.

GO88 - Link tải GO88 Club APK/ IOS cho Android download go88 go88 bị bắt

sunwin chơi ngay sunwin mod apk sunwin lừa đảo

Scroll to Top