Top Sport

Надал првпат на тренинг по операцијата на стапалото!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал почна да тренира, по операцијата на стапалото. Тој не е активен на тениските терени уште од почетокот на август, а сега е снимен како тренира во својата академија на Мајорка што е негово прво појавување по операцијата.

Ако може да се заклучи од снимката од тренингот, делува дека повредата е минато за Шпанецот. Неговата работа ја надгледуваше неговиот тренер Карлос Моја.

Надал од порано објави дека до крајот на 2021 година нема да настапува што укажува на тоа дека сака да е 100% подготвен за првиот годинешен грен слем во 2022 година – Австралија опен

Website https://animeheaven.pro: Watch Eyeshield 21 animeheaven Episode 145 anime sites

https://animepahe.cc free anime

Website https://animekisa.in: Watch Blue Dragon animekisa Episode 51 anime stream

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak: Wolf Guy anime episode 6 online free at https://animefreak.ws watch anime

Scroll to Top