Top Sport

Неверојатен подвиг или лудост? Десетгодишник направи 5.713 склекови!

Десетгодишниот Илман Хаџимурадов од селото Фјодоровски во централна Русија, успеа да постави нов рекорд, откако направи 5.713 склекови во сесија од три и пол часа, рушејќи го рекордот од 4.784 склекови на друго момче од Чеченија.

Како дел од подготовките за овој неверојатен подвиг, малиот Илман трчал 10 километри дневно и правел околу 3.000 склекови секој ден. Тој ги правеше склекови без да ги крене рацете од подот и да го крене задникот на 90 степени за да му се важи обидот.

4Anime Watch anime online, English anime online HD. X: An Omen Episode Full

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Koisuru Asteroid: KiraKira Zoukan-gou Episode 12 - Raw

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch .hack//Liminality (Dub) Episode 4

KissAnime Site123: https://60c09ca9e6734.site123.me/

Scroll to Top