Top Sport

Ридигер како Суарез – го гризна Погба и не беше казнет!

Иако не се работеше за толку драматично гризење како тие на Луис Суарез, германскиот дефанзивец Антонио Ридигер очигледно го гризна Пол Погба на грбот во текот на првото полувреме од дербито од групата Ф помеѓу Франција и Германија.

Во бизарен момент на крајот на првото полувреме на „Алијанц арената“, Ридигер се обиде да го сопре Погба, кој веднаш се жалеше кај судијата, кој не досуди ниту жолт картон.

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE. Doraemon the Movie: Nobita's New Great Adventure into the Underworld (https://4anime.biz/m/9Km0) Episode Full

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Watch Knight's & Magic Episode 13

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Watch Maria the Virgin Witch (Dub) Episode 12

KissAnime Network Changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/112309933508623704397

Scroll to Top