Top Sport

Руски гимнастичар ја поддржа воената акција во Украина со „Z“ на градите

Рускиот гимнастичар Иван Кулијак беше мета на напади по социјалните мрежи, откако даде јавна поддршка на својата земја во војната против Украина, покривајќи го грбот на Русија со буквата „Z“ со која се обоени дел од тенковите и борбените возила на руската војска.

dobivaj vesti na viber

20-годишниот Кулијак освои бронзен медал во разбој на Светскиот куп во Доха, Катар, каде што иронично првото место го освои Украинецот Илија Ковтун.

Scroll to Top