Top Sport

УФЦ: Коста вети одмазда против „ѓубрето“ Адесања по вулгарниот гест

Пауло Коста вети одмазда против Израел Адесања за поразот на УФЦ 253 минатиот викенд, откако забележа дека по победата во втората рунда, Новозеланѓанецот направи непристоен гест додека тој беше долу.

По нокаутот во втората рунда, Адесања прво се симна до својот противник, пред да почне да го неверадува неговиот тим со зборови и со вулгарни гестикулации. Коста очигледно не го забележал тоа веднаш, но сега, Бразилецот му вети дека ќе му се одмазди еден ден.

„Морам да зборувам за однесувањето на човечкото ѓубре по мечот. Не го видов тоа во кафезот, но сега го гледам. За мене ова е морално дно. Сакам римеч. Ќе дојдам по тебе и ќе те чекам. Слушај ми ги зборовите“, вели популарниот Борачиња.

УФЦ: Адесања неприкосновен, го реши Бразилецот Коста во втората рунда

 

Scroll to Top