Top Sport

УФЦ нокаут за историја – Бахамондес во последната секунда го патосираше ривалот

Игнасио Бахамондес беше на добар пат да обезбеди победа на поени над американскиот ривал Рузвелт Робертс, пред да го направи еден од најспектакуларните нокаути во историјата на УФЦ, патосирајќи го противникот, официјално на пет секунди пред крајот на мечот на УФЦ Вегас 34.

dobivaj vesti na viber

Чилеанецот кој живее во САД, Бахамондес повеќе пати во 14-те минути борба имаше вакви удари од свртување, но последниот удар беше навистина пеколен.

Ова беше совршен камбек во прелиминарните борби за Бахамондес, кој загуби на поени од Џон Макдеси во претходниот меч и сега би можел да добие и посилен (и секако побогат) противник.

go88 đăng nhập fb

sunwin laser engraver sunwin ông già noel sunwin tài xỉu

Scroll to Top