Top Sport

Вајт со брутален нокаут ја доби „војната“ со Чисора, па го повика Џошуа (видео)

Дилијан Вајт го нокаутираше Дерек Чисора во британската тешкашка битка за да ја освои ВБО интернационалната титула во тешка категорија и веднаш го повика Ентони Џошуа на пресметка.

По брутални 11 рунди, Вајт го „здрви“ Чисора со тежок удар по кој противникот ја загуби свеста и мораше да добие медицинска помош. Ова е втор триумф на Вајт над Чисора по тој во 2016 година и сега тој е најверојатниот противник на шампионот Ентони Џошуа веќе во април 2019 година.

По дуелот изненади и одлуката на Вајт да го посети својот противник во соблекувалната, покажувајќи дека „војната“ остана само во рингот.

Scroll to Top