Трикратниот гренд слем шампион Станислас Вавринка е можеби најинтересниот од тенисерите на социјалните мрежи во изолација, откако по триковите кои ги покажуваше за своите фанови и дискусијата со Енди Мареј, вчера на посебен начин го прослави својот 35. роденден.

„Ништо нема да ме спречи да го прославувам роденденот“, напиша Швајцарецот на Твитер со интересно видео на кое прославува со самиот себе.

Претходно, пред неколку дена Вавринка постави слично видео како тренира со „партнерот“…

Вавринка „збесна“ во карантин (фото)

Мареј го „пецна“ Вавринка: Совршен тренинг за полски тоалет! (видео)