Top Sport

„Златен“ старт на одбојкарите во Европската сребрена лига (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Одбојкарска Македонија е сериозна институција за ривал како БиХ. Никола Ѓорѓиев и друштвото демонстрираа квалитет и остварија максимален успех на отворањето на новото издание на Европската сребрена лига.

dobivaj vesti na viber

Капитенот беше на своето врвно ниво со 25 поени, а блеснаа и некои нови момци, Савовски, Маџунков, Илијев…

Фото: Игор Паневски

 

Scroll to Top