Top Sport

Тепачка на тренингот на Њукасл

 

Анлиските медиуми објавија дека на саботниот тренинг на фудбалерите на Њукасл Јунајтед се дошло до тепачка помеѓу двајца играчи.

Страстите се разгореле кога капитенот на тимот Џамал Ласел го нарекол „мрзливец“ сенегалскиот интернационалец Момо Дијаме.

Сенегалецот потоа тргнал физички да се пресмета со Ласел.

„Сан“ наведува дека поранешниот фудбалер на Ливерпул Џонџо Шелви се обидел да ги раздвои соиграчите, но токму тој го извлекол „најдебелиот крај“ и се здобил со фрактура на прстот на левата рака.

 

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top