Top Sport

Мурињо досега никогаш не примил шест гола: Вината е само моја

Во својот 1.008 меч како менаџер, Жозе Мурињо ја доживеа својата најголема катастрофа, примајќи шест гола првпат во кариерата, откако Рома несфатливо загуби од норвешиот Бодо/Глимт со 6:1.

Ова не е најтешкиот европски пораз за Рома во историјата, бидејќи загубија со 7:1 од Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите, но 400-те фанови на Рома кои отпатуваа далеку на северот на Норвешка, не очекуваа тим од калибарот на Бодо/Глимт да направи ваква сензација. Мурињо не сакаше да бара изговори.

„Одговорноста е целосно моја, бидејќи јас решив да играм со овој состав. Го направив тоа со добри намери, да дадам шанса на тие кои работат напорно, но немаат многу минути. На вештачки терен и со оваа клима, решив да одморам доста од нив и загубивме од тим кој беше поквалитетен од нас. Мој тим не примил шест гола досега? Да, но не е важно што јас мислам. Повеќе ми е грижа за момците“, изјави Мурињо.

Европска катастрофа за Рома на Мурињо, Тотенхем загуби во Холандија

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime dub Attack on Titan (Dub)

4Anime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 12

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

watch anime Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

4anime biz 4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

Scroll to Top