Top Sport

ЛШ: Алборг се намачи со Мешков, Кил ја продолжи „лузерската“ серија на Загреб

Aлборг по настапот на Суперглоуб и првиот пораз во ЛШ од Вардар во претходното коло, се врати на победите, откако се намачи со Мешков Брест но стигна до 34:33 победа во третото коло во групата А, каде што Кил стигна до лесна 36:27 победа против ППД Загреб, продолжувајќи ја „лузерската“ серија на хрватскиот клуб.

Белорускиот шампион Мешков се покажа како тежок ривал на данскиот фаворит Алборг, водејќи во делови од првото полувреме, пред на пауза да се отиде со 18:18. Гостите пак поведоа со 23:24 во 37. минута од мечот, пред Алборг да направи серија од 4:0 за да го најави пресвртот.

Во Германија пак, Загреб само во првото полувреме беше посериозен предизвикувач на Кил, пред да им се случи „колапс“ во второто полувреме за нов пораз на тимот на Ивица Обрван.

ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ, 3.КОЛО, ГРУПА А

Алборг – Мешков Брест 34:33 (18:18)

Кил – ППД Загреб 36:27 (18:15)

Standings provided by SofaScore LiveScore

AnimeKisa: Herobank anime episode 51 online free at https://animekisa.in anime online

Website https://animebee.to: Watch Mobile Suit Gundam Seed C.E.73: Stargazer animebee Episode Full anime to watch

OBSOLETE (https://animetv.cc/m/QL42) Episode 12

ANIMEFLIX: Steins;Gate (Dub) anime episode 24 online free at https://animeflix.nl animeflix mha

Website https://animefreak.ws: Watch Granblue Fantasy: The Animation Season 2 animefreak Episode 12 my hero academia animefreak

Scroll to Top