Top Sport

Младите ракометарки ремизираа со Шведска

Македонската женска кадетска репрезентација ремизираше (20:20) против Шведска и направи голем чекор напред кон пласман во четврт-финалето на Светското првенство кое се одржува во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Шведска на почетокот поведе со 6:2, но потоа следеше серија на Македонија, која на полувреме замина со предност од 12:10.

И во вториот дел беше неизвесно, а Македонија израмни на пет секунди до крајот со голот на Дукоска.

sunwin.apk mới nhất sunwin sunwin tài xỉu

sunwin apk

sun win

game bài sunwin sunwin club sunwin tài xỉu

sun win

Scroll to Top