Top Sport

Втор пораз за Македонија на ЕП во ракомет на песок

Женската репрезентација на Македонија во ракомет на песок го забележа вториот пораз на Европското првенство во Назаре, Португалија.

По поразот од Украина, тимот на Златко Мојсоски загуби со идентични 0:2 во сетови и од селекцијата на Холандија.

Холанѓанките првиот сет го добија со 28:12, а вториот со 25:10, сето тоа за лесна победа.

Утре Македонија во последниот меч во групата ќе се сретне со домаќинот Португалија од 13 часот.

Scroll to Top