Top Sport

Адил Рами

Иако 12 пати не го победи, Адил Рами смета дека сега е лесно да го чуваш Меси

Адил Рами, дефанзивецот на Троа, и поранешен француски репрезентативец вели дека сега кога Лионел Меси е во Пари Сен-Жермен е …

Иако 12 пати не го победи, Адил Рами смета дека сега е лесно да го чуваш Меси Прочитај повеќе

Адил Рами кон младите фудбалери: Не сте толку згодни, ве сакаат поради парите

Поранешниот француски дефанзивец, Адил Рами ги предупреди младите фудбалери дека парите и славата ги прават лесни мети надвор од фудбалските …

Адил Рами кон младите фудбалери: Не сте толку згодни, ве сакаат поради парите Прочитај повеќе

Адил Рами се потсмева со пластичните гради на Памела Андерсон

Францускиот фудбалер Адил Рами е освојувач на светското првенство со својата репрезентација (иако не одигра ниту еден меч), но очигледно …

Адил Рами се потсмева со пластичните гради на Памела Андерсон Прочитај повеќе

Лошо лето за Адил Рами – по „корпата“ од Памела Андерсон доби и отказ

Само пред една година, Адил Рами беше на врвот на својата кариера, како дел од шампионскиот француски тим од СП …

Лошо лето за Адил Рами – по „корпата“ од Памела Андерсон доби и отказ Прочитај повеќе

Памела Андерсон му го уништи трансферот во Ел-Еј  на Адил Рами

Дефанзивецот на Олимпик Марсеј, Адил Рами сонувал да ја заврши својата кариера во Лос Анџелес галакси, но сите надежи за …

Памела Андерсон му го уништи трансферот во Ел-Еј  на Адил Рами Прочитај повеќе

Памела Андерсон по разделбата со Адил Рами: Тој е чудовиште

Канадскиот модел и поранешна ѕвезда на серијата „Бејвоч“, Памела Андерсон ги потврди вестите дека се разделила со дефанзивецот на Марсеј …

Памела Андерсон по разделбата со Адил Рами: Тој е чудовиште Прочитај повеќе

Адил Рами ги „помешал“ Грција и Хрватска по финалето на СП

Фудбалерот на Марсеј, Адил Рами направил засрамувачка грешка во обидот да разговара со хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ по финалето на …

Адил Рами ги „помешал“ Грција и Хрватска по финалето на СП Прочитај повеќе

Scroll to Top