Top Sport

АЕК Ларнака

Рома со голема предност против Сосиедад, Спортинг и Арсенал со лудо реми

Рома стигна до импресивна 2:0 победа над Реал Сосиедад во првиот меч од осминафиналето од Лига Европа, додека Арсенал во …

Рома со голема предност против Сосиедад, Спортинг и Арсенал со лудо реми Прочитај повеќе

Тричковски поради повреда ќе паузира три седмици

Поранешниот македонски репрезентативец Иван Тричковски ќе паузира во наредните три седмици поради повреда на мускулот, објави неговиот клуб АЕК Ларнака. …

Тричковски поради повреда ќе паузира три седмици Прочитај повеќе

Алиоски со фантастична асистенција, Тричковски со гол од пенал

Во дуелот на две екипи каде што македонските репрезентативци беа стартери, Иван Тричковски израмни за АЕК Ларнака на 1:1 против …

Алиоски со фантастична асистенција, Тричковски со гол од пенал Прочитај повеќе

АЕК Ларнака и Тричковски блиску до групите во Лига Европа

АЕК Ларнака, чиј член е поранешниот македонски репрезентативец Иван Тричковски, е многу блиску до пласман во групите од Лига Европа, …

АЕК Ларнака и Тричковски блиску до групите во Лига Европа Прочитај повеќе

Тричко не застанува – два гола против Анортозис (видео)

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски продолжува со фантастичната игра во кипарскиот АЕК Ларнака, откако постигна два гола при 2:1 победата над …

Тричко не застанува – два гола против Анортозис (видео) Прочитај повеќе

Тричковски не запира, го „стресе“ и Гент во 88 минута (видео)

Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Иван Тричковски повторно е спасител на неговиот тим АЕК Ларнака. Нашиот фудбалер со гол со глава …

Тричковски не запира, го „стресе“ и Гент во 88 минута (видео) Прочитај повеќе

Иван Тричковски со 4 гола сам го потопи Левски среде Софија (видео)

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски кој е член на кипарски АЕК Ларнака сам, среде Софија со 4 гола го потопи …

Иван Тричковски со 4 гола сам го потопи Левски среде Софија (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top