Top Sport

АЕК Ларнака и Тричковски блиску до групите во Лига Европа

АЕК Ларнака, чиј член е поранешниот македонски репрезентативец Иван Тричковски, е многу блиску до пласман во групите од Лига Европа, откако вечерва го совлада украинскиот Днипро со 1:2 на гости. По ова, АЕК Ларнака треба дома само да го потврди пласманот во групите.

dobivaj vesti na viber

Тричковски доби шанса во 86. минута на овој меч

АЕК Ларнака за половина час дојде до убедлива предност. Алтман во 16.минута донесе водство, а потоа Сваток си даде автогол во 29. минута. Во финишот Сваток во 90.минута постигна гол и во мрежата на АЕК Ларнака за конечни 1:2.

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top