Top Sport

Ајнтрахт Франкфурт

Левандовски со неверојатен 44. гол оваа сезона – Баерн во финалето на купот (видео)

Роберт Левандовски, како и безброј пати претходно, беше човекот на одлука и им донесе на Баерн Минхен 2:1 победа над …

Левандовски со неверојатен 44. гол оваа сезона – Баерн во финалето на купот (видео) Прочитај повеќе

Андре Силва во голгетерска серија, Ајнтрахт лесно во Бремен (видео)

Андре Силва го постигна својот четврти гол по рестартот на Бундеслигата за да ги предводи Ајнтрахт Франкфурт до 3:0 победа …

Андре Силва во голгетерска серија, Ајнтрахт лесно во Бремен (видео) Прочитај повеќе

Потоп за „Фармацевтите“, Ајнтрахт се врати за лудо реми со Фрајбург (видео)

Вечерните мечеви од 28. коло од Бундеслигата донесоа еден драматичен пресврт во Франкфурт, „потоп“ на Леверкузен на домашен терен, и …

Потоп за „Фармацевтите“, Ајнтрахт се врати за лудо реми со Фрајбург (видео) Прочитај повеќе

Ајнтрахт ги почна тренинзите во мали групи: Се пазиме, миеме раце!

Фудбалерите на бундеслигашот Ајнтрахт Франкфурт во групи, по тројца, односно четворица им се вратија на тренинзите. Контакт меѓу нив не …

Ајнтрахт ги почна тренинзите во мали групи: Се пазиме, миеме раце! Прочитај повеќе

УЕФА нема попаметна работа – ги казни Баерн и Ајнтрахт поради навредливи транспаренти

Додека цел фокус на јавноста е свртен кон пандемијата на корона вирусот, УЕФА реши да ги казни Баерн Минхен и …

УЕФА нема попаметна работа – ги казни Баерн и Ајнтрахт поради навредливи транспаренти Прочитај повеќе

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ во Линц, Базел го шокираше Франкфурт (видео)

Манчестер јунајтед стигна до рутинска 5:0 победа на гостувањето кај ЛАСК Линц во првиот меч од осминафиналето на Лига Европа, …

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ во Линц, Базел го шокираше Франкфурт (видео) Прочитај повеќе

Франкфурт е последниот осминафиналист од Лига Европа (видео)

Ајнтрахт Франкфурт е последниот осминафиналист од Лига Европа, откако во одложениот меч на гостувањето кај Салцбург одиграа 2:2, по 4:1 …

Франкфурт е последниот осминафиналист од Лига Европа (видео) Прочитај повеќе

ЛЕ: Ветрови од 120 км. на час го одложија мечот Салцбург – Ајнтрахт

Фудбалерите на австриски Салцбург и германски Ајнтрахт Франфурт денеска нема да го одиграат реванш мечот од 16-финалето од Лига Европа. …

ЛЕ: Ветрови од 120 км. на час го одложија мечот Салцбург – Ајнтрахт Прочитај повеќе

Scroll to Top