Top Sport

Аксел Витсел

Витсел: Каков проект? Не лажете. Во Кина и Арабија одиме само за пари

Летниот преоден рок го одбележа егзодусот на големи ѕвезди од европскиот фудбал во Саудиска Арабија Клубовите од Саудиска Арабија, или …

Витсел: Каков проект? Не лажете. Во Кина и Арабија одиме само за пари Прочитај повеќе

Аксел Витсел потврди дека заминува од Борусија Дортмунд

Белгискиот репрезентативец Аксел Витсел потврди дека ќе се раздели со Борусија Дортмунд на крајот од сезоната. Витсел беше стартер во …

Аксел Витсел потврди дека заминува од Борусија Дортмунд Прочитај повеќе

Scroll to Top