Top Sport

Алавес

Реал пак е на +4 со гол од сомнителен пенал и ВАР асистенција за двоен офсајд

Лидерот во шпанската Ла лига, мадридски Реал без многу мака, рутински дојде до трите бода на мечот против Алавес во …

Реал пак е на +4 со гол од сомнителен пенал и ВАР асистенција за двоен офсајд Прочитај повеќе

„Јорганџиите“ на искуство стигнаа до трите бода против Алавес (видео)

По мирното прво полувреме без голови, Атлетико Мадрид, искусно, рутинирано, без многу трошење на енергија стигна до посакуваната победа на …

„Јорганџиите“ на искуство стигнаа до трите бода против Алавес (видео) Прочитај повеќе

Сосиедад губи здив во борбата за ЛШ – 19-годишник со сомнителен гол за Алавес (видео)

Реал Сосиедад пропушти шанса да се врати на четвртото место во Ла лига, откако загуби на гостувањето кај баскискиот ривал …

Сосиедад губи здив во борбата за ЛШ – 19-годишник со сомнителен гол за Алавес (видео) Прочитај повеќе

Во Алавес има 15 заразени со коронавирус, тројца се фудбалери

Шпанскиот прволигаш Депортиво Алавес е последниот клуб во Ла Лига кој потврди дека во своите редови има членови заразени со …

Во Алавес има 15 заразени со коронавирус, тројца се фудбалери Прочитај повеќе

Нов „потоп“ за Атлетик, три порази во низа во баскиските дербија (видео)

Атлетик Билбао го забележа четвртиот пораз во низа во Ла лига, и трет од баскиски ривал, откако со гол во …

Нов „потоп“ за Атлетик, три порази во низа во баскиските дербија (видео) Прочитај повеќе

Збунетиот навивач на Вилјареал доби непосакуван дрес од Алавес! (видео)

Вилјареал победи на гости кај Алавес со 2:1 во саботата, но по мечот се случи најзачудувачкиот момент, кога еден навивач …

Збунетиот навивач на Вилјареал доби непосакуван дрес од Алавес! (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top