Top Sport

Алфонсо Дејвис

Баерн Минхен остана без Алфонсо Дејвис до крајот на сезоната

Германскиот првак Баерн Минхен се соочува со уште еден голем проблем откако го загуби првото место на табелата во Бундеслигата. …

Баерн Минхен остана без Алфонсо Дејвис до крајот на сезоната Прочитај повеќе

Алфонсо Дејвис, кој е роден во бегалски камп, ќе ги донира парите од СП

Канадската фудбалска ѕвезда на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис ќе ги донира сите пари од Светското првенство во добротворни цели, потврди …

Алфонсо Дејвис, кој е роден во бегалски камп, ќе ги донира парите од СП Прочитај повеќе

Ѕвездата на Баерн, Дејвис има воспаление на срцето по инфекцијата со КОВИД

Канадскиот репрезентативец и лев бек на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис има миокардитис и ќе паузира неколку недели, потврди тренерот на …

Ѕвездата на Баерн, Дејвис има воспаление на срцето по инфекцијата со КОВИД Прочитај повеќе

Џејдон Санчо ја предводи топ листата на најветувачки фудбалери родени во 2000-та

ЦИЕС Фудбалската опсерваторија, организација која врши фудбалски анализи и дава интересни ранг-листи, ја објави листата на најветувачките млади фудбалери, односно …

Џејдон Санчо ја предводи топ листата на најветувачки фудбалери родени во 2000-та Прочитај повеќе

Топ 10-те најскапи играчи родени во овој век се предводени од дефанзивец

Фудбалскиот институт „CIES“ кој статистички ја анализира вредноста на фудбалерите се појави листа на десетте најскапи играчи родени во овој …

Топ 10-те најскапи играчи родени во овој век се предводени од дефанзивец Прочитај повеќе

Дејвис и девојката Џордин можат да станат прва двојка со трофеј од Лига на шампиони

Канадскиот дефанзивец на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис и неговаа девојка Џордин Хујтема, инаку фудбалерка на Пари Сен-Жермен можат да станат …

Дејвис и девојката Џордин можат да станат прва двојка со трофеј од Лига на шампиони Прочитај повеќе

Дејвис порасна со Меси како идол, сега вечерва ќе мора да го сопре!

Талентираниот канадски бек на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис проговори за својот „омилен фудбалер“ Лионел Меси, кого го гледал додека растел, …

Дејвис порасна со Меси како идол, сега вечерва ќе мора да го сопре! Прочитај повеќе

Дејвис постави бундеслигашки рекорд од 36.51 км/ч, па доби прв црвен картон во кариерата!

Додека фановите на Баерн Минхен ги одбројуваат минутите до новата титула, нивниот канадски „спринтер“ Алфонсо Дејвис ги руши рекордите. Левиот …

Дејвис постави бундеслигашки рекорд од 36.51 км/ч, па доби прв црвен картон во кариерата! Прочитај повеќе

Scroll to Top