Top Sport

Атлетик Билбао

Атлетик ја шокираше Барса во луда завршница, Меси „поцрвене“ по крајно неспортскиот фаул

Атлетик Билбао е шампион од Суперкупот на Шпанија, откако во Севилја во неверојатна завршница, прво успеа да израмни на 2:2 …

Атлетик ја шокираше Барса во луда завршница, Меси „поцрвене“ по крајно неспортскиот фаул Прочитај повеќе

Билбао го „прегази“ Бетис за нова криза кај „големите зелени“

Атлетик Билбао стигна до убедлива 4:0 победа над Реал Бетис, зголемувајќи ја кризата кај тимот на Мануел Пелегрини, кој успеа …

Билбао го „прегази“ Бетис за нова криза кај „големите зелени“ Прочитај повеќе

Криза – четврта нула за Барди и Леванте, паднаа и во Билбао

Лош старт на сезоната има шпански Леванте, а во сивилото на екипата се вклопи и македонскиот фудбалски интернационалец, Енис Барди. …

Криза – четврта нула за Барди и Леванте, паднаа и во Билбао Прочитај повеќе

Севилја драматично против Леванте, Кадиз со девет играчи го победи Билбао

Шампионот од Лига Европа, Севилја стигна до втората победа на стартот на сезоната во шпанската Ла лига, откако во 92. …

Севилја драматично против Леванте, Кадиз со девет играчи го победи Билбао Прочитај повеќе

Scroll to Top