Top Sport

Атлетик Билбао

Атлетик го руши клупскиот рекорд, Мартинез доаѓа на „Сан Мамес“

Атлетик Билбао веднаш најде замена за Ајмерик Лапорт кој стана нов член на Манчестер Сити. Ињиго Мартинез, дефанзивецот на Реал …

Атлетик го руши клупскиот рекорд, Мартинез доаѓа на „Сан Мамес“ Прочитај повеќе

Ињаки Вилијамс со магичен гол, Атлетик само со поен (видео)

Напаѓачот на Атлетик Билбао, Ињаки Вилијамс постигна фантастичен гол против Хетафе, но тоа не беше доволно баскискиот клуб да стигне …

Ињаки Вилијамс со магичен гол, Атлетик само со поен (видео) Прочитај повеќе

Реал си најде голман, го договори Кепа Аризабалага

Реал Мадрид и Атлетик Билбао постигнале договор околу трансферот на голманот Кепа Аризабалага во јануарскиот преоден рок, објави „Марка“. Реал …

Реал си најде голман, го договори Кепа Аризабалага Прочитај повеќе

Scroll to Top