Top Sport

Банско

Совршен февруари за Матју Фавр – прво две злата, сега победа во Банско

Двократниот светски шампион, французинот Матју Фавр стигна до импресивна победа на велеслаломот од Светскиот куп во бугарскиот ски-центар Банско, остварувајќи …

Совршен февруари за Матју Фавр – прво две злата, сега победа во Банско Прочитај повеќе

Шифрин е незапирлива – лесно до триумфот во супер-џи во Банско

Микаела Шифрин е апсолутно неверојатна. Два дена откако изненадувачки триумфираше на спустот во Банско, денеска триумфираше и во супер-џи трката …

Шифрин е незапирлива – лесно до триумфот во супер-џи во Банско Прочитај повеќе

Scroll to Top