Top Sport

Бен Вајт

Не можеле да го трпат – Вајт бил избркан од англиската репрезентација

Бен Вајт, фудбалерот на Арсенал, на 30.ноември го напушти кампот на англиската репрезентација во Катар. Вајт, не одигра ниту една …

Не можеле да го трпат – Вајт бил избркан од англиската репрезентација Прочитај повеќе

Бен Вајт ја напушти англиската репрезентација поради лични причини

Дефанзивецот на Арсенал и на англиската репрезентација, Бен Вајт се вратил дома поради лични причини и нема да биде дел …

Бен Вајт ја напушти англиската репрезентација поради лични причини Прочитај повеќе

„Не ми е јасно зошто Арсенал за Вајт платија 58 милиони евра“

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Вилијам Галас, рекол дека не ја разбира клупската трансфер-политика. Арсенал летово издови 58.500.000 евра за Бен …

„Не ми е јасно зошто Арсенал за Вајт платија 58 милиони евра“ Прочитај повеќе

Арсенал за 50 милиони фунти купи стопер од Брајтон – англиски репрезентативец

По само една сезона во Премиерлигата и два настапи за „Гордиот Албион“, младиот 23-годишен стопер Бен Вајт го договори трансферот …

Арсенал за 50 милиони фунти купи стопер од Брајтон – англиски репрезентативец Прочитај повеќе

Scroll to Top