Top Sport

Беневенто

Беневенто и СПАЛ до пред некоја година во Серија А, сега се третолигаши

Беневенто и СПАЛ, двата клуба кои во 2020 година беа во Серија А, вчера и математички испаднаа во Серија Ц, …

Беневенто и СПАЛ до пред некоја година во Серија А, сега се третолигаши Прочитај повеќе

Навивачите на Беневенто го „бркале“ тимскиот автобус на автопат

Лутите ултраси на Беневенто со повеќе минибуси го нападнале автобусот во кој се наоѓал тимот на автопатот Болоња-Фиренца, по што …

Навивачите на Беневенто го „бркале“ тимскиот автобус на автопат Прочитај повеќе

Беневенто ги казнува фудбалерите по испаѓањето со Серија А со 12 часовно возење со автобус

„Калчомеркато“ тврди дека Беневенто ќе ги „казни“ своите фубалери и тренерот Пипо Инзаги за испаѓањето од Серија А со тоа …

Беневенто ги казнува фудбалерите по испаѓањето со Серија А со 12 часовно возење со автобус Прочитај повеќе

Аталанта не го дава местото во ЛШ, Каљари ги поттурна Беневенто кон Серија Б

Аталанта се искачи на второто место во Серија А, откако стигна до важна 5:2 победа над „отпишаната“ Парма, поставувајќи притисок …

Аталанта не го дава местото во ЛШ, Каљари ги поттурна Беневенто кон Серија Б Прочитај повеќе

Беневенто лудо ја прослави првата историска победа над Јувентус

Беневенто минатата сезона доминираше во Серија Б под Пипо Инзаги за со рекорден број на поени да влезе во италијанската …

Беневенто лудо ја прослави првата историска победа над Јувентус Прочитај повеќе

„Колапс“ на Јуве против Беневенто – Интер на чекор до титула?

Јувентус доживеа неверојатен 0:1 пораз на домашен терен од Беневенто на Пипо Инзаги, резултат по кој „бјанконерите“ остануваат на фантастични …

„Колапс“ на Јуве против Беневенто – Интер на чекор до титула? Прочитај повеќе

Scroll to Top