Top Sport

Беноа Пер

Пер: Гајле ми е што невакцинираните нема да играат на Австралија опен

Францускиот тенисер, Беноа Пер кој е 47. светски тенисер изјави дека не му е грижа што оние тенисери кои не …

Пер: Гајле ми е што невакцинираните нема да играат на Австралија опен Прочитај повеќе

Нема крај со него – Беноа Пер казнет за „неиграње“, одговара – ич не ми е гајле

Фрацузинот Беноа Пер, светскиот рекет број 46., познат по своите испади на тениските терени последните неколку години, доби казна од …

Нема крај со него – Беноа Пер казнет за „неиграње“, одговара – ич не ми е гајле Прочитај повеќе

Таман мислевме престанал да се глупира, ново „шоу“ од Беноа Пер

Беноа Пер пред неколку месеци беше познат само на најдобрите познавачи на светскиот тенис, но пандемијата очигледно не влијаеше најдобро …

Таман мислевме престанал да се глупира, ново „шоу“ од Беноа Пер Прочитај повеќе

Беноа Пер пак се „глупираше“, Бартоли бара казна за него

Францускиот тенисер Беноа Пер продолжи со своето контроверзно однесување на терените и надвор од нив, откако го прославуваше поразот од …

Беноа Пер пак се „глупираше“, Бартоли бара казна за него Прочитај повеќе

Пер: Доаѓам на турнир, губам, ќе заработам некоја пара, па одам на друг!

Контроверзниот француски тенисер, Беноа Пер не ги знае границите на своето скандалозно однесување. Во претходниот период намерно губеше мечеви, плукаше …

Пер: Доаѓам на турнир, губам, ќе заработам некоја пара, па одам на друг! Прочитај повеќе

Беноа Пер повторно збесна на теренот, па доживеа елиминација во Буенос Аирес

Беноа Пер е еден од најконтроверзните тенисер на денешнината. Познат е по инцидентното однесување во моментите кога не може да …

Беноа Пер повторно збесна на теренот, па доживеа елиминација во Буенос Аирес Прочитај повеќе

Scroll to Top