Top Sport

Бернардо Силва

Бернардо Силва го известил Гвардиола дека сака трансфер во Барселона

Бернардо Силва непосредно пред почетокот на сезоната во Премиерлигата решил да го напушти Манчестер Сити. Португалскиот фудбалер разговарал со менаџерот …

Бернардо Силва го известил Гвардиола дека сака трансфер во Барселона Прочитај повеќе

Барселона го посакува Бернардо Силва како замена за Осман Дембеле

Каталонскиот гигант Барселона одеднаш се најде во непријатна ситуација и ќе остане без Осман Дембеле. Французинот реши да ја прифати …

Барселона го посакува Бернардо Силва како замена за Осман Дембеле Прочитај повеќе

„Марка“: Бернардо преферира трансфер во ПСЖ

Португалскиот репрезентативец Бернардо Силва би можел да ја продолжи кариерата во Пари Сен Жермен, пренесува шпанска „Марка“. Шпанските медиуми потсетуваат …

„Марка“: Бернардо преферира трансфер во ПСЖ Прочитај повеќе

Барса подготвена за „трампа“ Бернардо Силва-Френки де Јонг

По вестите во англиските медиуми дека Манчестер сити се подготвени да „тргнат“ по ѕвездата на Барселона, Френки де Јонг, според …

Барса подготвена за „трампа“ Бернардо Силва-Френки де Јонг Прочитај повеќе

Сити му нудат обновен договор на Силва за да не замине во Саудиска Арабија

Манчестер сити не сакаат да го загубат Бернардо Силва и ќе му понудат нов подобрен договор за да го убедат …

Сити му нудат обновен договор на Силва за да не замине во Саудиска Арабија Прочитај повеќе

Бернардо Силва: Халанд нема шанси за „Златната топка“ покрај Меси

Бернардо Силва не верува дека неговиот соиграч од Манчестер сити, Ерлинг Халанд може да ја освои „Златната топка“ оваа година …

Бернардо Силва: Халанд нема шанси за „Златната топка“ покрај Меси Прочитај повеќе

Scroll to Top