Top Sport

Борна Чориќ

Борна Чориќ за Топспорт: Лош тенис прикажав на Вимблдон

Ненад Живановски за Топспорт од Лондон, Борна Чориќ, е најдобро пласираниот хрватски тенисер на АТП листата, заземајќи го 14-то место. …

Борна Чориќ за Топспорт: Лош тенис прикажав на Вимблдон Прочитај повеќе

Алкараз својот 20-ти роденден го прослави со торта и финале во Мадрид

Шпанската тениска сензација, Карлос Алкараз го прослави својот 20-ти роденден со доминантна 6:4/6:3 победа над Хрватот Борна Чориќ за пласман …

Алкараз својот 20-ти роденден го прослави со торта и финале во Мадрид Прочитај повеќе

Цицпас-Чориќ и Квитова-Гарсија во финалето во Синсинати

Французинката Каролине Гарсија стана првата квалификантка со пласман во финалето на Синсинати опен, победувајќи ја Белорусинката Арина Сабаленка со 6:2/4:6/6:1 …

Цицпас-Чориќ и Квитова-Гарсија во финалето во Синсинати Прочитај повеќе

Кирјос му врати на Чориќ: Мозокот ти е со големина на кикиритка

Продолжува војната која на социјалните мрежи ја водат тенисерите Ник Кирјос и Борна Чориќ. Откако Чориќ на „Твитер“ го прашал …

Кирјос му врати на Чориќ: Мозокот ти е со големина на кикиритка Прочитај повеќе

Тениските ѕвезди играа баскет во Задар, Алекс Зверев е МВП!

Пред утрешното отварање на втората „станица“ од тениската „Адрија турнеја“ на Новак Ѓоковиќ, тениските ѕвезди имаа една партија баскет, во …

Тениските ѕвезди играа баскет во Задар, Алекс Зверев е МВП! Прочитај повеќе

Scroll to Top