Top Sport

Даниел Аврамовски

Аврамовски постигна победнички гол за Сараево

Македонскиот интернационалец Даниел Аврамовски постигна победничкиот гол за Сараево на гости против Слобода (2:3) во првенството на БиХ. Сараево направи …

Аврамовски постигна победнички гол за Сараево Прочитај повеќе

Аврамовски со два гола учествуваше во вредна победа на Кајзериспор

Македонскиот фудбалски репрепрезентативец Даниел Аврамовски постигна два гола за својот Кајзериспор во победата над „фенерџијата“ во турската Суперлига, тимот на …

Аврамовски со два гола учествуваше во вредна победа на Кајзериспор Прочитај повеќе

Аврамовски го држи Кајсериспор во елитата – денеска со две асистенции

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Даниел Аврамовски (26) е еден од најзаслужните за денешниот бод што турскиот тим на Кајсериспор го освои …

Аврамовски го држи Кајсериспор во елитата – денеска со две асистенции Прочитај повеќе

Аврамовски ја кршел клупската дисциплина, Војводина го супендира

Македонскиот интернационалец Даниел Аврамовски е суспендиран од страна на својот клуб Војводина. Аврамовски не бил со тимот на гостувањето во …

Аврамовски ја кршел клупската дисциплина, Војводина го супендира Прочитај повеќе

Scroll to Top